Soutěska Kitzlochklamm a cynioning

Soutěska Kitzlochklamm je přístupná od začátku května do konce září denně od 8:00 do 18:00. Je cca 25 km od bytův Maria Alm. Vstup je se Salzburskou a Tauernskou kartou zdarma. 

Tento nádherný kaňon u vesničky Taxenbach vyhloubila řeka Rauriser Ache a alpské ledovce. 

Již krátce po vstupu uvidíte šedesátimetrový vodopád. Trasa zahrnuje zhruba hodinový výstup po ochozech, schodech a lávkách nad bouřící vodou.

V nejvyšším místě je malý pomník. V roce 1974 tu postihla školní výlet tragédie - tři desítky děvčat si tu chtěly udělat skupinové foto, dřevěný most ale nevydržel a osm dívek ve vodách řeky zahynulo. Poté byla soutěska uzavřena a cesty a jejich doplňky zrekonstruovány tak, aby podobné neštěstí bylo vyloučeno.

Dnes působí chodníky, schodiště a lávky dnes působí velice bytelně a bezpečně.

Už jste někdy slyšeli o cynioningu? Není to vůbec špatné, chce to ovšem velkou dávku odvahy a dobrou kondici. Soutěska Kitzlochklamm nabízí pro cynioning výborné podmínky. Milovníci cynionigu v neoprenech narozdíl od běžných turistů jdou přímo kaňonem řeky - pokud je to možné a pokud ne, obchází trasu okolní přírodou, aby se k řece na jiném místě vrátili. Rádi skáčou do jezírek nebo se jen tak nechávají unášet proudem vody. často také musejí slaňovat skalní stěny. 

Podívejte se na virtuální prohlídku, určitě dostanete chuť se na toto místo vydat: https://taxenbach.360tourist.net/