Vodopády Krimmel

Krimmlské vodopády je systém vodopádů na rozhraní Vysokých Taur a Zillertalských Alp. Svým průtokem a celkovou výškou 380 m (ve třech stupních) se řadí k největším a nejnavštěvovanějším vodopádům v Evropě. Leží v nadmořské výšce cca 1070–1450 m na jižním okraji obce Krimml v Národním parku Vysoké Taury.

 

Většina turistů parkuje své auto ve vesničce Krimmel, cca 20 minut chůze od spodní části vodopádu.

Přímo u vchodu je expozice Zázračný svět vody Krimmlu, kde naleznete vše o vodním živlu a setkáte se zde s vodou ve všech jejích podobách. V Aquacentru jsou k vidění nejrůznější vodní jevy. Můžete obdivovat vodou poháněnou houpačku nebo nehlučný vodní proud.

Trasa podél vodopádů vzhůru je spojena se spoustou vyhlídek. Nejmohutnější a největší je spodní vodopád. Stezka ke střednímu a nejvyššímu vodopádu má převýšení zhruba 400 m, je velice dobře udržovaná a je na ni mnoho vyhlídkových teras. Výstup nahoru tvrvá zhruba 2 hodiny.Často se stane, že voda stříká a doslova burácí, počítejte s tím, že můžete být mokří.

Výstup podél vodopádu končí u výletního hostince Krimmler Tauernhaus, odtud vodopády řeky Krimmler Ache padají ve třech kaskádách až do hloubky přes 380 m.