Alpendorf - Geisterberg - dětský park

Jedná se pohodový celodenní výlet pro rodiny s dětmi. V horní stanici lanovky je trasa na které se děti pobaví a vyzkouší řadu atrakcí - lanové centrum, horské potůčky, skluzavky, houpačky, prolézačky, atd. U každé atrakce děti plní úkol, který si značí do hrací karty. Na celé trase jsou lavečky, krásné výhledy do okolí. Děti se staršími dětmi nebo dospělí zde najdou spoustu náročných tras na horské túry. 

Alpendorf je vzdálen cca 40 km je ze Sankt Johann am Pongau dobře značený. Výjezd lanovkou do horní stanice je se salzburskou kartou zdarma. U pokladny dostanou děti hrací karty a nálepky, k dispozici je také přehledná mapka turistických tras. Z horní stanice se jde cca 15 minut pěšky na vláček, který vás doveze až na vrcholek hory. Pešky bychom tam byli stejně rychle, protože vláček jezdí v půlhodinových intervalech, ale kvůli dětem jsme  na něj počakli. Na konečné vláčku je vstup do "světa duchů", celý park je opravdu šitý dětem na míru. Nikam jsme nespěchali a celou trasu jsme si prošli. Děti absolvovaly všechny zastávky a my jsme se kochali krásnými výhledy do okolí. Také jsme si svlažili nohy v potůčku, poseděli jsme, odpočali, prostě pohoda a pro naši skupinu 3 rodin s celkem 6-ti dětmi to byl opravdu dobře zvolený výlet.

Cestou tam nebo zpět lez využít další skvělou atrakci - Liechtensteinklamm - soutěska s vodopády, se salzburskou kartou je vstup také zdarma.