O Maria Alm 

Maria Alm je součástí regionu HOCHKONIG spolu s vesnicemi Dienten a Muhlbach. Tento region spadá pod největší rakouskou lyžařskou oblast SKI AMADÉ. Region je také součástí rakouského národního parku Vysoké Taury.

Svahy nad vesnicemi Maria Alm, Dienten a Muhlbach jsou navzájem propojeny. Celková délka výborně upravených sjezdovek je 160 km a lyžařské svahy jsou ve výšce 800 - 2000 m. Jistotu sněhové pokrývky zajištuje moderní zasněžovací systém. Lyžuje se od poloviny prosince do Velikonoc. Díky pestré nabídce sjezdovek si zde zalyžují začátečníci, rodiny s dětmi i pokročilí lyžaři.

Zima láká do tohoto regionu více turistů než léto, ale věřte, že pro aktivní a nerušenou letní dovolenou je Maria Alm tou správnou adresou. Můžete se toulat horskou krajinou, koupat se, jezdit na kolech, in-linech, zahrát si tenis nebo golf, případně vyzkoušet řadu adrenalinových sportů.

Hochkonig - horský masiv

Název tomuto regionu dal nejvyšší vrchol v této oblasti HOCHKONIG (2941m). Začátkem 12. století vlastnili horské pastviny v okolí Hochkonig různí šlechtici. ti své pozemky vyměňovali a až jejich nové majitelé se v oblasti postupně usadili. Oblast v okolí Hochkonig bývá nazývána "kamenné moře" a tvoří nezaměnitelnou kulisu celému regionu, které je i díky tomuto masivu rájem pro horolezce. Najdete zde nejdelší trasu na lezení v Rakousku - Konigsjodler.

Maria Alm - trocha historie

je klidná horská vesnička typická svým kostelem s vysokou věží. Maria Alm se původně jmenoval jen Alm (v překladu pastvina). V roce 1968 dostala obec název Maria Alm podle kostela pojmenovaného po Paně Marii. Kostel je oblíbeným poutním místem. Legenda vypráví, že jednoho z místních dřevorubců v lese zabil medvěd. Na místo jeho smrti dali obrázek Panny Marie a lidé se k němu chodili modlit. Později byl obrázek umístěn do kostela. Počet poutníků postupně rostl a díky darům, které přinášeli, byl původní kostel přestavěn. Kostel má vysokou věž, díky které Maria Alm snadno poznáte. Měří 75,61 metrů.

Okolí Maria Alm

V okolí Maria Alm jsou v zimních měsících dosahu 4 velká střediska, která rozšiřují nabídku lyžování i na letní měsíce (ledovec Kitzsteinhorn).

  • Maria Alm - Dienten - Muhlbach
  • Saalbach . Hinterglemm - Leogang (15km)
  • Zell am See (20km)
  • Kaprun s ledovcem Kitzsteinhorn (35km)

V okolí Maria Alm je také největší evropský bikepark v Leogangu. V této lokalitě je také 1600 metrů dlouhá bobová dráha v Saalfeldenu.

Salcburská karta

Celkem 190 turistických cílů v salzburské oblasti, řada z nich v blízkém okolí Maria Alm, můžete zdarma navštívit pokud si v rámci letní dovolené pořídíte Salzbuskou kartu. Karta se platí (66 euro/dospělá osoba na 6 dní), ale zahnuje jednotlivé vstupy zcela zdarma. Brožurka 190 atrakcí zdarma vám současně bude dobrým rádcem v tom, co můžete během své dovolené navštívit. Jsou to např. Krimmelské vodopády, Hrad Werfen, ledová jeskyně ve Werfen, dětský zábavní park Alpendorf, soutěska s vodopády Liechtensteinklamm, obora Ferleithen, jedinečný visutý most Stubnerkogel (údolí Gastein), atd.