Tauern spa - lázeňský komplex v obci Kaprun

 

Lázeňský komplex Tauern Spa nabízí návštěvníkům 11 vnitřních a venkovních termální bazénů na ploše 20 000 m2. Součástí komplexu je sportovní obchod, kavárna i restaurace.
Kromě lázní zde najdete i deset saun a parních komor a máte možnost využít léčebné kúry, masáže a kosmetické ošetření pleti i pedikúru. K dispozici je solárium, venkovní letní bar, relaxační whirlpool nebo odpočinková zóna. Pro děti jsou k dispozici skluzavky, dětské bazény, pískoviště, hřiště, dětský vodní svět. 

Sportovní a fitness zóna nabízí cardio přístroje, posilovací stroje, lekce aerobiku nebo venkovní cvičení. 

oficiální stránka lázní - https://www.tauernspakaprun.com

Ceník a otvírací doba -  https://www.tauernspakaprun.com/de/spa-wasserwelt/oeffnungszeiten-preise 

Otevřeno je denně od 9,00 do 22,00 v pátek do 23,00

Rodinný vstup - 4 dospělý a 4 děti stojí 69,50 euro

Nižší jsou vstupy od 18,00 hodin nebo vstupy na 3 hodiny, pro rodinu je však nejvýhodnější rodinný vstup. 

 

  

 

Gastein - termální lázně v údolí Gastein, cca 30 minut jízdy autem směr Pongau

Felsentherme (Skalní lázně) - Bad Gastein

Skalní lázně jsou vynikající, zejména díky skvělému komplexu saun a vnitřnímu plaveckému bazénu. Jsou zbudované přímo ve skalách a vytváří tak jedinečnou atmosféru. Vstup je přímo naproti nádraží a lanové dráhy na Stubnerkogel. V těchto lázních je skvělý komplex saun. Najdete zde několik druhů sauny: finská, solární, panoramatická, solná, parní, infrasauna, sanarium..k ochlazení můžete použít dva bazénky, jeden je opravdu ledový, sprchu či na sebe vylít vodu z vědra. Pro opravdové milovníky sauny je možnost se ochladit v bazénku venku a na sněhu. Pro děti je v těcho lázních fontánka s krokodýlem, togogán, a pro dospělé plavecký bazén, výřivka, perličky a skalní sprcha.

 

Alpentherme (Alpské lázně) - Bad Hofgastein

Tyto lázně se nachází v centru městečka Bad Hofgastein.  Jsou to moderní a největší lázně v údolí. Po nejmenší děti je zde velký prostor na hraní, mají zde bazének se skluzavkou a sestavu hracích prvků. Děti jistě zaujme i vodní multikino. Pro odvážnější děti je zde tobogán označený jako červený-mírnější a černý - prudký. Na černý togogán děti samotné určitě nepouštějte, je opravdu rychlý. Pro dámy je v lázních vyhrazená zvláštní část "ladies world" kde je vstup pánům zakázán. Je zde sauna a odpočívárna. Společně se můžete užít chrliče vody, výřivky a velmi teplý bazének s masážním proudem . K dispozicici jsou venkovní bazény, v zimě proplavete zevnitř přímo ven, v létě se můžete vyhřívat na lehátku. Lázně jsou otevřeny v hlavní sezoně tj. do 12.3. denně od 9:00 do 23:00.  Mimo sezonu od 9:00 do 21:00, ve čtvrtek, pátek a sobotu do 22:00. Ceny: doporučejeme zakoupit vstup na dvě hodiny za 16 euro (zahrnuje lázně + saunu), při delším pobytu připlatíte 1,5 eura za každou půl hodinu nebo večerní vstup na poslední tři hodiny za 18 euro. Děti do 6-ti let mají vstup zdarma. Starší děti platí snížené vstupné.